"Zapraszamy osoby, które pragną aktywnie uczestniczyć w życiu liturgicznym parafii"

Zachęcamy do udziału w pracach Synodu Parafialnego. Synod to wyjątkowa okazja do dialogu nt. parafii oraz wszystkich spraw, które ją tworzą. Skorzystajmy z tej okazji, parafia to nasze wspólne dobro i każdy z nas jest za nią odpowiedzialny.

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie - jaki jest koszt przewiezienia zwłok z zagranicy? Niestety udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest bardzo trudne, ponieważ tak naprawdę zależy od bardzo wielu różnych elementów.

Międzynarodowy transport zwłok z zagranicy składa się z wielu czynników takich jak np. przewiezienie z miejsca zgonu do chłodni, czy też przechowywanie osoby zmarłej. Są to zazwyczaj koszty miejscowe, które są stosunkowo ciężkie do oszacowania z góry.

Jeżeli chodzi o sam transport zwłok z Europy, to każda firma pogrzebowa może już precyzyjnie określić swoje koszty. Przykładowo średni koszt sprowadzania zwłok z Niemiec to wydatek rzędu 3500-5500 zł. Ceny zależą głównie od rejonu oraz oczywiście od tego z jakiej firmy usług zamierzamy skorzystać. Jeżeli chodzi o koszty przewozu z zdecydowanie dalszych zakątków świata, takich jak np. Afryka, Azja, czy Ameryka, to każda profesjonalna firma pogrzebowa ustala je indywidualnie z rodziną, po dokładnym zapoznaniu się ze sprawą.

Międzynarodowy transport zwłok jest problemem coraz powszechniejszym w naszym kraju. Główną przyczyną takiego stanu jest oczywiście zwiększenie się mobilności naszych rodaków oraz zmiany polityczne. Warto wspomnieć również i o tym, że w naszym kraju jest tylko kilka firm pogrzebowych, które mogą oferować swoim klientom profesjonalnych przewóz zwłok z zagranicy.

Transport zwłok wymaga zagwarantowania odpowiednich warunków technicznych oraz sanitarnych. Jeżeli transport ciała ma odbyć się na odległościach powyżej 60 km, to takim przewozem muszą zająć się już podmioty profesjonalne. Firma pogrzebowa musi dysponować przede wszystkim profesjonalnym pojazdem, które musi być trwale oznakowany i mieć specjalną kabinę kierowcy, która jest w całości odizolowana od części przeznaczonej na przewożenie zwłok.

Profesjonalnym transportem zwłok z wielu krajów europejskich zajmuje się od ponad 15 lat Firma Pogrzebowa Archon z Wrocławia. Szczegóły na temat oferty firmy można znaleźć na stronach: www.zaklad-pogrzebowy.com.pl oraz www.miedzynarodowytransportzwlok.pl.

Zdjęcia naszego reportera

usługi pogrzebowe

zakład pogrzebowy

firma pogrzebowa